Hava&Su Ünitesi Gönüllü Geri Çağırma Hakkında

Bilindiği üzere 21.12.2019 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile yapılan protokol gereği Motorlu Taşıt Lastiklerinin Hava Basıncı Ölçümünde Kullanılan Cihazların (Hava Su Ünitelerinin) muayeneleri 01.01.2020 tarihinden itibaren TSE tarafından yapılacaktır.
İstasyonlarınızda mevcut bulunan PCL marka, Lastik şişirme ünitelerinin bu protokol sonrasında tabi tutulacak olan muayene ve damgalama işlemine uygun hale getirilmesi için Tora gönüllü geri çağırma faaliyeti başlatılmıştır.
Bu faaliyet kapsamında PCL marka lastik şişirme ünitelerine sahip istasyonlar ‘’https://torapetrol.com/hss-gonullu-geri-cagirma/‘’ adresi üzerinden başvuru yapmak zorundadır. Yapılan inceleme sonrası başvurusu onaylanan istasyonlar ünitelerini belirtilen sürede ve şekilde Tora adresine anlaşmalı kargo şirketleri aracılığı ile gönderecektir. Gerekli düzenlemelerin yapılması sonrası TSE tarafından muayene ve damgalama işlemi gerçekleştirilecek ve ünite sahibine geri gönderilecektir.
Bu işlem gönüllü geri çağırma faaliyeti kapsamında 1 sefere mahsus Tora Petrol tarafından gerçekleştirilecektir. Muayene ve damgalama ücreti ile birlikte kargo ücretleri Tora Petrol tarafından karşılanacaktır. Bu uygulama sonrası devam eden süreçte belirlenen yasal süreler içinde ünitenin tekrar muayene ve damgalama işlemine tabi tutulması ve bu işlemlere ait tüm masraflar ünite sahibi işletmelerin sorumluluğundadır.
PCL marka Lastik şişirme ünitesine sahip olup Gönüllü geri çağırma faaliyeti kapsamında firmamıza başvuru yapmayan istasyonlarda, TSE tarafından tabii olacak olası bir muayene sonrası üniteye uygunsuz raporu verilmesi durumunda, gerek Tora nezdinde gerekse istasyonlar nezdinde oluşabilecek problemlerden, ünitenin mülkiyetine sahip olan istasyonlar sorumlu olacaktır.
İstasyon yetkilileri, Tora’nın yayımladığı Hava Su ünitesi kayıt portalinden (hss.torapetrol.net) hesap oluşturduktan sonra, ilgili adımları takip ederek, Ünite’nin mühürlenme sürecini başlatabilir.
• OPSİYON 1. HAVA ÜNİTESİNİN TORA MERKEZE SEVK EDİLEREK MÜHÜRLENMESİ
• OPSİYON 2. TORA BÖLGE SERVİSLERİNİN YERİNDE SERVİS VERMESİ İLE, ÜNİTENİN MÜHÜRLENMESİ

Whatsapp Destek : 05333867951

Giriş İçin Aşağıdaki Butonları Kullanabilirsiniz

Hesabım Var
Hesabım Yok

D60S Kontrol Paneli Demontajı ve Genel Bilgiler

D10S Kontrol Paneli Demontajı ve Genel Bilgiler

İlgili Dokümanlar

Hava&Su Ünitesi Gönüllü Geri Çağırma Ön Yazı
Hava&Su Ünitesi Gönüllü Geri Çağırma Talimatı