07.10.2022 İstanbul

Elaflex geri toplamalı hortum makaralarının özellikleri

ELAFLEX, dünya çapında havacılık, petrokimya, ilaç, denizcilik ve savunma endüstrilerinde kullanılan yakıt ikmali hortum tertibatları ve nozulları yelpazesi ile tanınır. Ürün yelpazesini endüstriyel hortum makaralarını da içerecek şekilde genişletmiştir.

Hortum makaraları, manuel geri sarma, yaylı geri sarma, elektrik, hidrolik ve pnömatik motorlarla uzaktan kumanda sistemi ile de çalıştırılabilir. Tüm hortum makaraları en yüksek kalite standartlarında üretilmekte olup CE yönetmeliklerine ve Avrupa sağlık, güvenlik ve çevre standartlarına uygundur.

Hortum makarası yapımında kullanılan malzemeler her uygulama için özenle seçilir, her renkte polyester toz boyalı karbon çelik veya daha zorlu koşullar için paslanmaz çelik 304 ve 316 seçenekleriyle üretilmektedir.

Buhar Geri Kazanım Hortum Makaraları yalnızca ELAFLEX üretiminde mevcuttur. COAX (eş eksenli) hortum ve ZVA Slimline 2 GR tabanca ile entegre edilmiştir.

Ayrıca;

  • Hortum Makaraları, aktif buhar geri kazanım için 20 metreye kadar COAX dağıtım hortumu için uygun otomatik yaylı geri sarma sistemine sahiptir.
  • Küçük ve kompakt tasarımı kullanımı kolaylaştırır. COAX adaptörü, Faz II buhar geri kazanım sistemine kolay bir bağlantı sağlamak için diskin dışına takılır. İsteğe bağlı olarak ZVA Slimline 2 GR tabanca, CSB 21 breakaway ile tedarik edilebilmektedir.
  • Tüm Elaflex bileşenleri, tüm büyük üreticilerin vakum pompaları ve buhar kontrol üniteleri ile birlikte sertifikalandırılmıştır.
  • Benzin yakıtları ve etanol için uygundur.
  • Tüm yaylı hortum makaraları, hortumun yanlışlıkla sarılmasını önlemek için paslanmaz çelik, çelik FE510 veya dayanıklı Tambur Durdurucu ile üretilmektedir. Bu sayede yay kuvvetine karşı kalıcı olarak çekerek operatöre yük olmaz.
  • Statik Hortum Kılavuzu, dayanıklı PVC veya paslanmaz çelik makaralarla çerçeveye entegre edilmiştir. Rulmanlar bakım gerektirmeyen kendinden yağlamalıdır.
  • Döner altlık sayesinde 360°’ye kadar dönüş sağlanır.