29.01.2021 İstanbul

Gilbarco Artan Talebi Karşılamak İçin Şarj Platformunu Genişletiyor

Elektrikli Araçlar 2050’ye Kadar Otomobil Satışlarının %60-80’ini Kapsayacak.

International Energy Agency (IAE) 2020 Global Elektrikli Araçlar Raporuna göre elektrikli araçlar, 2050 yılına kadar tüm otomobil satışlarının % 60-80’ini oluşturacak. Buna bataryalı modeller, prize takılabilir modeller ve hibrit yakıt hücreli elektrikli araçlar dahildir.
Şimdilik hükümet düzenlemeleri ve finansmanı, elektrikli araçlara dair talebi artırıyor. Ancak çok uzak olmayan bir gelecekte, şarj araç istasyonları giderek daha fazla müşteri talebiyle karşılaşacak.
Gilbarco’nun büyüyen e-Mobilite portföyü, marketlerden filolara kadar çok çeşitli iş türlerine çözümler sunmak için tasarlanmıştır.

Gilbarco’nun Türkiye distribütörü olan Tora, Gilbarco’nun büyüyen elektrikli araç şarj platformunun Level 2 (L2) şarj cihazlarına genel bakış sunuyor;
Amps2Go Serisi 6 L2 Şarj Cihazı: Uzun süre hareketsiz duruş süreci olan müşteriler için uygundur. Amps2Go’nun sağlam tasarımı benzersiz bir ürün haline getiriyor. Bunların yanı sıra marketler için de ek şarj cihazı seçeneğini elektrikli araç kullanıcılarına sunuyor.
AmpsGo F7 Serisi Şarj Cihazı: Özel şarj altyapısı işleten filolar için uygun şekillerde L2 şarjı sağlar. Amps2Go Serisi 6 ile aynı sağlam tasarımı ve güç çıkışı kapasitesini kullanır ve iki tane standart girişi bulunur. Bilhassa alanı maksimize etmeye odaklanan filo yöneticileri için önemli bir özelliktir.
Veefil RT-50 Şarj Cihazı: Doğru akım hızlı şarj cihazları seçeneklerinde ise Veefil RT-50, dünyanın en küçük alan kaplayan şarj cihazıdır. Bir aracı, 20-40 dakika içinde 50 kW enerji miktarı ile %80’e kadar şarj edebilir.
Veefil RT-175-S Şarj Cihazı: Veefil RT-50 ile aynı ailedendir ancak daha güçlü bir modeldir. 175 kW enerji miktarı ile bir elektrikli aracı 15 dakikada %80’e kadar şarj edebilme kapasitesine sahiptir.
Veefill 350 kW şarj cihazı ile bu süre 15 dakikadan 10 dakikanın altında %80’e kadar şarj edebilme kapasitesine erişmektedir.
Gilbarco ayrıca elektrikli araçların şarj yönetimi için kullanımı kolay bir arayüzle; güç, tüketim ve daha fazlasına çözümler üretmektedir.