10.04.2020 İstanbul

Hafif Kompozit Kapaklar Drenaj Ve Kanalizasyon Erişimini Daha Güvenli Hale Getiriyor

Erişilebilirlik hemen hemen her drenaj ve kanalizasyon uygulaması için bir ön koşuldur. Bununla birlikte, geleneksel ağır çelik giriş kapaklarının ağırlığı, sökme ve değiştirmeyi zaman alıcı ve elverişsiz hale getirebilir. Bir zamanlar çelik veya beton tek seçenek olsa da, yeni bir kompozit kapak türü ayaklarımızın altındaki dünyayı her zamankinden daha erişilebilir hale getiriyor.

Sonuç olarak, dünya genelindeki drenaj ve kanalizasyon şirketleri, manuel kullanımın önemli olduğu kompozit kapakları giderek daha fazla belirliyor.

Fibrelite tarafından tasarlanan hafif alternatifler, rakipsiz bir mukavemet / ağırlık oranına sahiptir ve geleneksel muadilleriyle aynı yüke dayanım performansı sağlar. Aslında, kompozit malzemenin hafif özelliklerinden dolayı, CTP erişim kapaklarımız ağırlığın yaklaşık üçte biridir.

Fibrelite Teknik Direktörü David Holmes’un açıkladığı gibi:

“Fibrelite, su ve atık su uygulamalarında ve daha özel olarak manuel elleçleme endişelerinin olduğu yerlerde CTP özel kapak çözümleri için artan sayıda soruşturma görüyor. Tasarım ve üretim kabiliyetlerimiz, arızalı metal ve beton kapakların yerinde değiştirilebileceği özel anahtar teslim çözümler sunmamızı sağlar, böylece pahalı kurulumlara ve süreyi uzatan saha kapanmalarına olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Kanıt rakamlardadır, sipariş üzerine 5000’den fazla kapak İngiltere, Avrupa, ABD ve hatta Antarktika’da başarıyla kuruldu”.

Geleneksel olarak ağır metal ve beton kaplamalar da korozyona yatkındır, su / kum girişi operatörler ve saha sahipleri için büyük bir sorundur. Uzun vadede, bu maliyetli hasarlara yol açabilir.

Buna karşılık, CTP kompozit kaplamalar çok az bakım gerektirir ve aşındırıcı malzemelere karşı dayanıklıdır – bu da onları birçok drenaj ve kanalizasyon uygulaması için ideal bir çözüm haline getirir.

Ayrıca, kompozit kapaklar hemen hemen her boyut, şekil, diyafram açıklığı ve yük katsayısı gereksinimine uyacak şekilde tasarlanabilir ve zahmetsizce benzer nitelikte bir değişim sağlar. Belirli bir logo veya markaya sahip farklı renkler ve özel kapaklar belirtmek bile mümkündür.

Bu özgürlük ve esneklik GRP kompozitlerini modern yapının taleplerine doğal bir uyum haline getirir.

Kaynak; fibrelite.com