19.08.2021 Diyarbakır

TORA Bölge Servisleri Tanıtım Dizisi:

GLOBAL Tora Diyarbakır Bölge Servisi

Tora Diyarbakır Bölge Servisi kurucusu Murat Ekilsin, TORA ile iş birliği nasıl gelişti, bu konuda ne düşünüyorsunuz sorusuna; ‘’TORA ile süreçlerimizde müşterilerin bize karşı güven duyduğunu fark ediyoruz. Bu da bize ayrıcalıklı olduğumuzu hissettiriyor. TORA adı bize kapıları açıyor.’’ şeklinde yanıtladı. Global Tora Diyarbakır Bölge Servisine sorular sorduk, bize kendilerinden bahsettiler;

TORA ile iş yapmak size neler hissettiriyor, süreci nasıl tanımlarsınız? TORA ile süreçlerimizde müşterilerin bize karşı güven duyduğunu fark ediyoruz. Bu da bize ayrıcalıklı olduğumuzu hissettiriyor. TORA adı bize kapıları açıyor.

Kendinizi tanıtır mısınız?

Ben Murat Ekilsin, 1978 Diyarbakır doğumluyum, iki çocuk babasıyım.

Geçmişinizden, firmanızın kuruluşunu ve bugünkü durumunu anlatır mısınız?

2007-2019 yılları arası İpragaz’da Teknik Destek Sorumlusu ve Kalite Kontrol Uzmanı olarak görev yaptım. 2020 yılında İpragaz’dan ayrılıp firmamızı kurdum. Bugün TORA’nın Diyarbakır Bölge Servisliğini yapmaktayız.

TORA ile iş birliği nasıl gelişti, bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Açıkçası Tora Bölge Servisliği için bölgemizde bulunan birçok firma talip oldu. Tora Bölge Sorumlusu ile tanıştık ve şartları dinledik. Karşılıklı görüşmelerde yapmak istediğimiz projeler ile ilgili bilgi verdik. Sağ olsun TORA bize inandı ve destek verdi. Zorlu ama güzel geçen bir sürecin sonunda Tora Bölge Servisi olduk.

TORA ile iş yapmak size neler hissettiriyor, süreci nasıl tanımlarsınız?

TORA ile süreçlerimizde müşterilerin bize karşı güven duyduğunu fark ediyoruz. Bu da bize ayrıcalıklı olduğumuzu hissettiriyor. TORA adı bize kapıları açıyor.

SEÇ(Sağlık, Emniyet, Çevre) ile ilgili yaptıklarımızı nasıl buluyorsunuz, daha neler yapılabilir?

TORA iş güvenliği koşunda çok hassas. Eklenmesi gereken başka bir şey olduğunu düşünmüyorum. Evrak takibi ve yönetimi konusunda dijitalleşme adımları çok önemli. Bunların takip ve destekçisiyiz. Çok önemli bir konu. Bu sayede bizlerin iş yükü hafiflemekte ve kontrol mekanizması gelişmektedir.

Bölgenizin en zorlu ve en iyi tarafı nedir?

İstasyonlara çeşitli yollara ulaşan yetkisiz firmalar var. Bunlar tanıdık vasıtası veya çeşitli referanslar ile istasyonlara ulaşıyorlar. Maalesef şartnamelerde olmayan ya da teknik olarak uygun olmayan ürünleri kullanarak daha düşük fiyatlar veriyorlar. Bu durumda haksız kazanç elde ediyorlar ayrıca sanki bizim fiyatlarımızın yüksekmiş gibi algılanmasına sebep oluyorlar. Biz mümkün olduğunca bu durumlarda gerekeli açıklamaları yapıyoruz.  Ancak yine de zor olan taraf budur.

Bölgenizde TORA nasıl bilinmekte? 

Bölgede yapılan bir işi TORA’nın Bölge Servisi yaptığında, TORA güvencesi ve kontörlünün olduğu biliniyor, TORA bölgemizde bu şekilde tanınıyor.

Gilbarco kullanıcılarının servise bakışı nedir, ne sıklıkta görürsünüz?

Gilbarco bölgede servis açısından iyi bir izlenim vermiş. Biz de bunu kısa süre içerisinde buna uyum sağlayıp elimizden gelen desteği verdik. Zaten pompa arızası pek olmadığı için çok da zorlandığımız söylenemez.

Sektörünüzde en önemsediğiniz çalışma prensibi nedir?

Gerekli güvenlik tedbirlerini almadan işe başlamamak.

Sektörünüz için en zorlu iş sürecinin ne olduğunu düşünüyorsunuz?

İstasyon tadilatlarında kaza riskinin yüksek olduğunu düşünüyorum. Özellikle bu konuda aşırı dikkat gerekiyor. En zorlu süreç bence tadilat.