27.05.2022 İstanbul

TORA, elektrikli şarj ünitelerini kurmaya devam ediyor

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye’de elektrikli araçların şarj altyapısını oluşturmak için girişimcilerin hızlı şarj istasyonu yatırımı yapmasını sağlamak üzere “Elektrikli Araçlar İçin Hızlı Şarj İstasyonları Hibe Programı”nı başlatmıştı. Teknolojik ürün yatırım destek programı elektrikli araçlar için şarj istasyonu çağrısı ile 81 ilde 1560 noktada halka açık hızlı şarj istasyonu kurulumuna karar verilmesi ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 46 ayrı bölge için elektrikli araç hızlı şarj istasyonu ünitesi başına 250,000 TL ‘ye kadar hibe programı içeriği yayınlanmasına dair konu sektörün gidişatına çok önemli bir yön verdi.

Küresel ısınmaya neden olması ve sağlığa zararlı kirletici gazların açığa çıkartmaları nedeniyle içten yanmalı motorların yerine yenilenebilir ve temiz enerji üzerine yapılan çalışmalar giderek artmakta. Bu durum elektrikli otomobillerin çevre dostu olmaları ve kaynakların sürdürülebilirliği konusundaki avantajlarından ötürü ülkemizde de yatırımların ve çalışmaların hibe programı desteği ile hız kazanmasına sebep oluyor.

TORA’nın yeni markası Tora Şarj, elektrikli araç şarj istasyonlarına AC ve DC elektrikli hızlı şarj üniteleri tedariki, projelendirme, keşif ve danışmanlık hizmetleri yanı sıra tüm ülke genelinde bayilikler vermekte.

Tora Şarj,  T 7, 11, 22      kW AC ve 30, 60, 90, 120, 150, 180 ve 360 kW DC araç şarj ünitelerinde sektörün öncü markalarının temsilciliğini yapmakta ve aynı zamanda Türkiye’nin her noktasına hizmet veren yaygın servis ağı ve 7/24 kesintisiz destek veren çağrı merkezi ile müşterilerine çözüm sunmaktadır.

TORA, elektrikli şarj ünitelerini kurmaya tam hızıyla devam ediyor. Yeterli kurulu elektrik gücü ve güvenli otopark alanı olan her işletme Tora Şarj bayisi olabilir. Tora Şarj bayisi olarak EPDK sertifikası alabilir. Bu sayede 7/24 eleman gereksinimi olmadan düzenli gelir elde edebilir. Bilgi edinmek veya Tora Şarj bayisi olmak için www.torasarj.com web adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.  Başvuru sonrasında uzman TORA ekipleri en kısa sürede gerekli çalışma ve değerlendirmeleri yaparak başvuru sahibi ile iletişime geçecek ve süreç hakkında bilgi verecektir.