08.02.2021 İstanbul

BP 2020 Müteahhit Ödülleri Kapsamında İlk Defa Verilen

‘’2020 Yenilikçi Müteahhit’’ Ödülünü TORA Aldı!

Bu yıl beşincisi gerçekleştirilen BP 2020 Müteahhit Ödülleri kapsamında ilk defa verilen ‘’2020 Yenilikçi Müteahhit’’ ödül törenine; BP Ülke Müdürü, Yatırımlar Müdürü, Mühendislik Müdürü ve SEÇ Müdürü katılım sağladılar.

TORA, teknoloji başta olmak üzere her zaman tüm alanlarda yenilikçi olma misyonunu sürekli somut hedefler ile belirlemiştir. SEÇ konusunda yenilikçi ve önce olma misyonunu BP’nin 2020 Yenilikçilik Ödülleri kapsamında da kendini göstererek ilk defa verilen ‘’2020 Yenilikçi Müteahhit’’ ödülünü alan TORA oldu! Bu yıl beşincisi gerçekleştirilen ödül törenine TORA, sektörümüzün diğer müteahhitleri ile beraber katılmıştır. Törende BP Ülke Müdürü, Yatırımlar Müdürü, Mühendislik Müdürü ve SEÇ Müdürü birer kısa konuşma yapmışlardır. Arkasından SEÇ ile alakalı 10 ödül sahiplerine takdim edilmiştir. TORA Yönetim Kurulu Üyesi Özgün Mutlu’nun aldığı ödül plaketi sonrası Kalite ve SEÇ Müdürü Anıl Erdinç Tüfekçi de projeyi anlatan kısa bir konuşma yapmıştır.

Uzaktan Denetleme Sistemi (RAS – Remote Monitoring System)

Pandemi süreci nedeniyle ilk defa online olarak yapılan ödül töreninde TORA 2020 içinde hayata geçirdiği Uzaktan Denetleme Sistemi (RAS – Remote Monitoring System) ile SEÇ alanında yenilikçilik ödülüne layık görülmüştür. TORA Ar-GE departmanı tarafından gerçekleştirilen ve ilk uygulamaları bakım ekiplerinde denenen sistemde sahadaki birçok faaliyet uzaktan anlık olarak takip edilebilmekte ve yönetilebilmektedir.
Özel tasarım mobil kameralar vasıtasıyla başta SEÇ ve kalite denetimleri olmak üzere Seç ve teknik eğitimler, tatbikatlar, acil durum müdahaleleri ve daha birçok işlemin gerçekleştirilebilmektedir. Akaryakıt sektörü dışından da büyük ilgi uyandıran proje, gelişime çok açıktır.
Bu uygulama, TORA’nın teknolojik dönüşümde başta IoT olmak üzere birçok alanda başlattığı projelerden biri olarak örnek bir yenilik olmuştur.