08.05.2020 İstanbul

TSE damgalı Gilbarco Dispenser ve Pompaları Akaryakıt İstasyonlarına sevk etmeye başladık…

Bilindiği üzere 21.12.2019 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile yapılan protokol gereği Su Dışındaki Sıvılar İçin Ölçme Sistemleri ve başta Akaryakıt ve LPG dispenser ve pompaları olmak üzere muayene işlemleri 01.01.2020 tarihinden itibaren TSE tarafından yapılacak.
Bundan sonraki süreçte gerek Şubat aylarında gerçekleşen periyodik muayene başvuruları gerekse tamir ayar sonrası 15 gün içerisinde yapılması gereken muayene başvuruları TSE tarafından alınacak ve tüm işlemler TSE tarafından gerçekleştirilecektir.
TSE, bu kapsamda ilk kez tamir ve ayar sonrası piyasaya arz edilecek olan Gilbarco marka dispenserleri Tora merkezde gerekli test işlemlerine tabi tutarak muayenelerini tamamlamıştır.
Deneyimli Tora teknik kadrosu tarafından tamir ve bakımları yapılan ürünlerin, MID ve Atex yönetmeliklerine uygun olarak mekanik ve elektronik bileşenler ile etiket uygunlukları incelenerek, doğrulama testleri yapılmıştır. Testlerden başarılı bir şekilde geçen Gilbarco dispenserler, damgalama işlemleri sonrasında sahaya sevk edilmeye başlanmıştır.
Bu yeni dönemle birlikte Tora olarak Gilbarco Akaryakıt Dispenser ve Pompalarına ait tüm sertifika ve mühür planlarına müşterilerimizin kolay erişebilmesi için teknik dokümanlar adresinde yayınlamaya başladık. TSE süreçlerinde ihtiyaç duyabilecekleri tüm belgelere web sitemizden kolayca erişebilmektedir.