06.05.2015 İstanbul

Shell Emniyet Günü 2015  (Safety Day)

6 Mayıs Shell Emniyet günü programı kapsamında etkinlikler düzenlendi. Tüm Türkiye’de saat 10.00’da başlayan etkinlik çerçevesinde Shell Türkiye CEO ‘su Mr. Felix Faber ve Shell Türkiye Perakende Satış ve Operasyon Müdürü Burçin Toktamış  firmamızı ziyaret gerçekleştirdiler . Firmamızın 1200 istasyon ve 40 depo, terminal, fabrika ve de 50 müteahhit  arasından seçilmesi  sağlık, emniyet ve çevreye verdiğimiz önemin göstergesi olmuş ve bizi onurlandırmıştır. Shell’e gerek değerli ziyaretleri için gerekse  geleneksel düzenlenen Safety day etkinliği sayesinde SEÇ Farkındalığımıza sağladıkları katkıdan ötürü  teşekkür ederiz.

Etkinliklere Tora merkez başta olmak üzere 30 ilde istasyon ve atölyelerde katılımda bulunduk. Ortalama 1 saat süren etkinlikte acil durum bilgilendirmesi, sunumlar videolar ve birçok Proaktif ve Reaktif risk değerlendirmeleri yapılmıştır. Bu değerlendirme tüm çalışanlarla paylaşılarak SEÇ Farkındalık bilincinin artmasına yardımcı olmaya çalıştık. Fikirler  verilerek riske bakış acımızı genişlettik. Eğitim esnasında da interaktif ortam sağlanmasına özen gösterdik. Hedef sıfır kaza bir kez daha vurgulandı ve 12 altın kural hatırlatıldı.Bu yılki safety day etkinliğinin konusunu yol güvenliği ve insan güvenliği idi. Kişi güvenliği ilgili Hedef Sıfır’a her gün nasıl ulaşacağımıza ilişkin görüşümüzü geliştirmeye yöneliktir. Bu etkinlikte, günlük olarak alınan risk miktarını değerlendirmek  ve  yaralanma olasılığına değil – riske bağlı olarak emniyetli davranışlarınızı iyileştirme yolları olup olmadığını belirlemeye yönelik örnek olaylarla bu durumu iyileştirmeye yönelik güzel paylaşımlarda bulunduk. Diğer bir odak konusu olan “yol bilinci “ ile Shell çalışanlarının ve tüm sürücülerin emniyet bilincini artırmak için yapılan etkinlikler ile Dünya Sağlık Örgütü’nün “Yol Güvenliğinde Eylem 10 Yılı” projesine de katkı

Shell & Turcas, Emniyet Günü etkinlikleriyle, Dünya Sağlık Örgütü’nün 11 Mayıs 2011 tarihinde başlattığı ve 2020 yılına kadar sürdüreceği “Yol Güvenliğinde Eylem 10 Yılı” projesine de katkı sağlıyor. WHO ‘YA raporuna göre, 5-29 yaş arası çocuk ve gençlerin başta gelen ölüm nedeni, trafik kazaları.

Bu vesile ile hem günlük yaşamımızda hem iş hayatımızda yaptğımız işlerden, kullandığımız ürünlere kadar dikkat, kullanılan malzemelerin kalitesinin ve emniyetin önemini bir kez daha vurgulamak istiyoruz.

Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi için lütfen  0850 222 87 22 no’lu çağrı merkezimizi arayınız.

www.torapetrol.com 

 #seçfarkındalıktır