24.04.2018 İstanbul

Periyodik Koruyucu Bakım Projesi sayesinde tespit edilen emniyetsiz durumlar ortadan kaldırılmakta, akaryakıt istasyonlarında oluşabilecek tüm kazalar önceden engellenebilmektedir.

BP Petrolleri A.Ş.‘nin uzun yıllardır tüm akaryakıt istasyonlarını kapsayan; (yaklaşık 700 Adet) Kritik Ekipman Kontrolleri, LPG Tank Sahası Kontrolleri, MLD Testleri, Akaryakıt Tank Temizliği, Atık Taşıma – Bertarafı ve Kuyu Kontrolleri Projesine 03.04.2018 tarihinde, BP yetkilileri Sn. Ensar Nurlu, Sn. Emir Özdemir ve Sn. Nazlı Ölmez’in değerli katılımları ile başlanmıştır.

Proje kapsamında her akaryakıt istasyonu kapsamlı bir kontrolden geçirilmekte ve işletme içerisinde malzeme yıpranması ya da kullanıcı kaynaklı pek çok emniyetsiz durum tespit edilmektedir. Kullanıcı kaynaklı olarak tespit edilen emniyetsiz durumlar, işletme çalışanlarınca günlük işletme sürecinde genellikle doğal kabul edilmekte ve bu emniyetsiz durumların frekansının artması sonucu ise üzücü kazalar ve maddi kayıplar meydana gelmektedir. BP’nin organizasyonunda uzun yıllardır istikrarlı bir şekilde yürütülen bu Periyodik Koruyucu Bakım Projesi sayesinde üzücü kazaların önüne geçilebilmektedir. Bu projede ayrıca akaryakıt istasyonlarının yasal olarak yaptırmakla yükümlü oldukları MLD testleri, Topraklama ve Katodik Koruma Ölçümleri kapsam dahilinde gerçekleştirilmekte ve istasyonların bu işlemler için ekstra maliyetlerle karşılaşmasının önüne geçilmektedir.

Müşteri memnuniyetini ve yakıt kalitesinin sürekliliğini sağlamayı hedefleyen çalışmalarımızdan olan akaryakıt tank temizliği operasyonu ile yakıt kalitesinin terminal çıkış normlarında kalması sağlanmaktadır. Yılda en az bir kez yapılan tank temizlikleri sonucunda çıkan atıkların, ADR’li ve Atık Taşıma Lisanlı Tankerler ile MoTAT Sistemi kullanılarak emniyetli bir şekilde bertaraf tesislerine taşınması sağlanmaktadır. İstasyonlardan tekil olarak alınarak taşınması sağlanan atıklar enerji üretiminde geri dönüşüm yakıtı olarak kullanılmakta ve bu sayede milli servetimizin heba olmasının önüne geçilmektedir.

Akaryakıt istasyonlarının emniyetli çalışmasını ve güler yüzlü müşteri portföyünün devamlılığını hedefleyen BP Petrolleri A.Ş.’ye, bu hedeflere ulaşmasını sağlayacak partner olarak bizleri tercih ettiği için şükranlarımızı sunarız.