21.02.2015 İstanbul,

Tora Geleneksel SEÇ Haftası gerçekleşti

Geleneksel SEÇ Haftası Etkinlikleri Gerçekleştirildi

Günümüzde SEÇ bilinci ve farkındalığın geliştirilmesi için uzun yıllara yayılan periyodik çalışmalar yapmak gerekmektedir. Katılımcıların da bu yönde olumlu görüşleri alındı. Yapılan bu çalışmaların sadece Tora için değil insana yapılan yatırımlar olduğundan uzun vade de her zaman toplum için faydalı olacağı kanısındayız.

Periyodik Sağlık Taramaları

Gerçekleştirilen sağlık taramaları kapsamında tüm saha ve merkez personelinin akciğer filmleri çekildi, tam kan sayımları yapıldı. Yüksek risk grubunda ve akaryakıt temas halinde bulunan saha ekiplerine ayrıca kanda kurşun, fenol, TCA (Triklorik asit) ve solunum fonksiyon testleri yapıldı. Gürültüye maruz kalan saha ekipleri öncelikli olmak üzere risk altında ofis ve saha ekiplerine işitme testleri gerçekleştirildi. Yapılan taramalar ve iş yeri hekimi muayenesi sonucu herhangi bir rahatsızlığa ve hastalığa rastlanılmadı.

Yangın Eğitimleri

Yangın eğitimleri de yine her sene olduğu gibi HASSA firması tarafından teorik ve uygulamalı olarak verildi. Eğitmen Ayhan Sağ tarafından verilen eğitimler sonucunda tüm personele bire bir uygulamalı yangın söndürme eğitimine katıldı. Uygulamalı eğitimler Tora merkez önü otopark sahası boşaltılarak gerçekleşmiştir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri

Eğitimler Kalite&SEÇ departmanı bünyesinde 5 kişilik İş sağlığı ve güvenliği uzmanları tarafından yapıldı. Eğitimler iki kısma ayrıldı. İlk etapta verilen eğitimlerde sektörde,  dünyada ve Türkiye’de yaşanan kazalar, emniyetsiz durum ve olaylar incelenmiştir. İkinci etapta ise, müşteri SEÇ şartları ve çalışma izin Formları, genel tehlikeler ve risk değerlendirmesi, portatif gaz dedektörü kullanımı ve önemi, acil durumlar ve müdahale yöntemleri, Saha denetlemelerimizde tespit edilen eksikler 2014 yılına ilişkin değerlendirmeler anlatılmıştır.

Detaylı bilgi için :

#secfarkindaliktir

www.torapetrol.com

0850228722