Tora : With You For 20 Years

Tora Petroleum Products Engineering Electrical and Electronics Industry and Trade Inc. was founded in 1998 in Istanbul. engineering, consultancy and AR-GE services to meet the operational, equipment and technical safety requirements of fuel oil, LPG, CNG sector.

Who is Tora Petrol?

1998 yılında İstanbul’da kurulan Tora Petrol Ürünleri Mühendisliği Elektrik ve Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. akaryakıt, LPG, CNG sektörünün işletim, ekipman ve teknik emniyet ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik mühendislik, danışmanlık ve AR-GE hizmetleri vermektedir. Projelendirme, uygulama, periyodik ve koruyucu bakım, makine teçhizat üretim ve hazır ürün satışı faaliyetlerinin yanı sıra, isteğe yönelik (terzi modeli) profesyonel çözümler üreten bir kuruluştur.

TORA A.Ş. kurucuları ve üst yönetimi petrol arama da dâhil, akaryakıt sektöründe uzun yıllar hizmet vermiş mühendislerden oluşmakla, sektörde en fazla uzman mühendis istihdam eden Firma konumundadır.

İlklerin öncüsü olan TORA, akaryakıt servis sektöründe koruyucu bakım programını tasarlamış, ilk uygulamasını başlatmış ve bu önemli hizmeti sektöre kazandırmıştır. Koruyucu bakım programını eş zamanlı olarak dünyada ilk olarak uygulanan “uzaktan riskli ortam monitörleme” projesini de on yılı aşkın süredir Ülkemizde başarı ile sürdürmektedir.

Şirket yönetimi olarak insan yaratıcılığını, firma işleyişi ve uygulamalarında en belirleyici unsur olarak değerlendiririz. İşimizi amatör ruhla severek yapar, mükemmeli hedefleriz. Ekip ruhu ve ekip çalışması anlayışı şirket kültürümüzün temel öğelerinden biridir. Ülkemizi sever, uzmanlık alanımızda geliştirdiğimiz konularda sektörü bilgilendiririz. Memleketini en çok seven işini en iyi yapandır felsefesine inanırız.

Önce müşterimizin ürün veya hizmet aldığı konu ile ilgili bilgisini ölçer, gerekiyorsa pekiştirir sağlıklı karar verebilmesine yardımcı oluruz. Müşteri beklentilerine ve ihtiyaçlarına en hızlı ve doğru çözümü bulmak için çalışırız. Müşteri ihtiyacı için gelecekteki teknolojik gelişme ve değişimleri de gözeterek  fiyat ve uygulama bakımından en uygun proje ve teklifi hazırlarız. Müşterilerimiz proje isimleri, soğuk istatistikler değil kanlı canlı bizim gibi duyguları olan insanlardır. Müşterilerimiz bizim dışımızda insanlar değil işimizin bir parçasıdır. Sektördeki yeni ürün ve uygulamaları tanıtır, müşterimizin hizmet standardını yükseltmeye çalışırız

Şirketin yaptığı tüm hizmetlerin belirli prensipler ve kurallar çerçevesinde yürütülmesi esastır. Kalite sisteminin uygulanmasını gözetmek, iyileştirilmesi için talepte bulunmak her şirket bireyinin görevidir. Ürün ve hizmet kalitemizi arttıracak araç ve fikirlere büyük ölçülerde sürekli yatırım yaparız. İşimizi, yürürlükteki ulusal mevzuat ve yönetmeliklere uygun olarak yürütürken aynı zamanda uluslararası standart ve uygulamaları izler, bu tip uygulamaları sektöre yayarak yeni iş potansiyelleri geliştiririz. Kalite anlayışımız gereği müşterilerimize verdiğimiz hizmet için kullandığımız ürünlerde, kabul edilmiş kalite standartlarını ararız.

TORA işinin doğası gereği saha çalışmalarında daima risk faktörlerini değerlendirerek gerekli tüm güvenlik tedbirlerini alır. TORA işini yaparken müşterilerinin can ve mal varlıklarını, çalışanlarının can ve mal varlıklarını ve çevresel etkileri daima en ön planda tutar. İşimizi yaparken iş emniyeti kurallarına uyar, işin gidişi ile ilgili müşterilerimizi devamlı bilgilendiririz.

0
Adet/Yıl Çağrı
0
İstasyon/Yıl Periyodik Bakım
0
Adet/Yıl Servis
0
Farklı Ürün
2023-03-26T13:15:57+03:00

Yıkama makinelerinde kış bakımı

26.03.2023 İstanbul, Yıkama makinelerinde kış bakımı, Kış aylarında soğuk hava şartları ve kar yağışları gibi faktörler yıkama makinelerinde bakımı önemli bir noktaya taşıyor. Doğru önlemler alınmadığında araç yıkama makinelerinin performansı düşebilir ve hatta makinenin ömrünü kısaltabilir. Kış aylarında araç yıkama makinelerinin düzenli bakımı ve doğru koruyucu önlemler alınması önemlidir.

2023-03-22T12:35:27+03:00

Dünya Su Günü: Türkiye geneli 5 aylık su yılı yağışları son 63 yılın en düşük seviyesinde

22.03.2023 İstanbul, Dünya Su Günü: Türkiye geneli 5 aylık su yılı yağışları son 63 yılın en düşük seviyesinde, Dünya Su Günü, her yıl 22 Mart'ta kutlanır. 1993 yılında Birleşmiş Milletler tarafından tatlı su kaynaklarının sürdürülebilir yönetimi için farkındalık oluşturmak amacıyla başlatılmıştır. Bu yılın teması "Su Değerlendirmesi" olarak belirlenmiştir ve suyun sosyal, kültürel, ekonomik ve çevresel değerine odaklanmaktadır.

2023-03-09T19:59:38+03:00

Deprem sonrasında istasyonların yeniden aktif hale gelmesi

09.03.2023 Kahramanmaraş, Deprem sonrasında istasyonların yeniden aktif hale gelmesi için ihtiyaç duydukları aşamalar - Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 6 Şubat'ta meydana gelen deprem, ülkemizin deprem ülkesi olduğunu ağır bir şekilde bir kez daha bizlere hatırlattı.  

2023-02-04T16:37:58+03:00

Tank Temizliği Sonucu Çıkan Atıkların Yönetimi

04.02.2023 İstanbul, Tank Temizliği Sonucu Çıkan Atıkların Yönetimi, Akaryakıt tankları; terleme, tesisat bağlantılarının kurulumu, yakıt ikmalinde kullanılan tankerler gibi çeşitli sebeplerden dolayı tanklarda kirlenmeler meydana gelmektedir. Oluşan kirliliğin, yakıtı kullanan ekipmanlara zarar vermemesi için düzenli olarak temizliği gerekmektedir. Planlanacak tank temizliği sonucu ortaya çıkacak atığın insan sağlığına ve çevreye zarar vermemesi için bertarafı gerekmektedir. Ülkemizde atıkların geçici depolanması, taşınması ve bertarafı için Atık Yönetim Yönetmeliği mevcuttur.

2023-01-29T16:05:44+03:00

TORA 17.Geleneksel SEÇ Haftası başarı ile tamamlandı

29.01.2023 İstanbul, Gelenekle büyüyoruz, TORA 17.Geleneksel SEÇ Haftası başarı ile tamamlandı -Bu sene 17.si düzenlenen TORA SEÇ Haftası başarı ile tamamlandı. Sağlık taramaları, tatbikatlar, SEÇ eğitimleri ve daha birçok etkinliğin gerçekleştiği haftada bu sene bir ilk olarak yüksekte çalışma, elektrik, kapalı hacimlerde çalışma konularında tatbiki uygulamalara ve özel testlere sahne oldu.

2023-01-14T14:05:01+03:00

Karşınızda GILBARCO LATITUDE

13.01.2023 istanbul, Karşınızda LATITUDE akaryakıt dispenseri, Gilbarco Veeder-Root Türkiye distribütörü TORA,           Gilbarco’nun yeni modeli Latitude ürününü kullanıcıların beğenisine sundu. Yenilikçi ve geleceğe hazır yeni dispenser modeli Latitude™' Gilbarco güvencesiyle sahalardaki yerini aldı.

2023-01-06T16:41:31+03:00

Statik elektrik nedir ve nasıl oluşur?

05.01.2023 İstanbul, Statik elektrik nedir ve nasıl oluşur? Statik Elektrik Farklı tiplerdeki malzemelerin birbirlerini etkilemeleri sonucunda malzeme yüzeyinde oluşan elektriksel yük dengesizliğidir. Yüzeyinde az miktarlarda elektron bulunan maddeler ile elektronları zayıf bağlı olan maddelerin birbirlerine temas ettiklerinde, birinci maddeden diğer maddeye elektron geçişi gerçekleşir. Bu olaya sürtünme ile elektriklenme adı verilir. Bu olayın neticesinde iki maddeden birisi pozitif diğeri ise negatif yük ile yüklenir.

2022-12-29T17:32:26+03:00

TORA’da müşteri memnuniyet süreçleri

29.12.2022 İstanbul, TORA’da müşteri memnuniyet süreçleri, Müşteri memnuniyeti, müşterilerin aldığı ürün veya hizmet sonrası kullanıcıların memnuniyetlik durumunu kapsar, ihtiyaç ya da yaşanan bir sıkıntı sonrası mevcut durumları iyileştirir ve sürdürülebilirlik için önemli bir süreçtir.