PLLD Elektronik hat kaçak dedektörü

Elektronik Hat Kaçak Dedektörü

Elektronik hat kaçak dedektörü akaryakıt istasyonlarının sızıntı ve kaçak önleyicisidir.

Özellikle ülkemizde yoğun olarak kullanılan basınçlı tip ürün hatlarında ( dalgıç pompa ) Elektronik kaçak dedektörü PLLD sistemi ( basınçlı hat elektronik kaçak dedektörü ) oldukça yüksek hassasiyette akaryakıt kaçaklarını yakalamada %100 başarılıdır. Tora Petrol olarak Türkiye’de yaklaşık 1.200 akaryakıt istasyonunda PLLD elektronik kaçak kontrol sistemleri montajı yapmış olup, takılan kaçak kontrol sistemleri online olarak takip edilerek olası alarm durumlarında akaryakıt istasyonlarına en hızlı şekilde hizmet verebilmekteyiz. TSE 12820’de bahsedilen elektronik hat kaçak dedektörü için tercihiniz PLLD olmalıdır. Her türlü akaryakıt kaçak algılama konusunda en hassas ve güvenilir yöntemi sergilemektedir.

Akaryakıt tankları ile bağlantılı basınçlı sevk hatlarında sızdırmazlık kontrolü elektronik veya mekanik sızıntı tespit detektörleriyle gerçekleştirilmelidir.

PLLD  (Pressure Line Leak Detection) akaryakıt hat kaçak dedektörü, akaryakıt istasyonundaki tesisatlarda  oluşabilecek muhtemel sızıntı ve kaçaklar hızlı ve hassas tespit eden,   çevresel emniyet ve maddi kayıpları önleme anlamında oldukça erken tespit yapabilen bir akaryakıt ekipmanıdır.

Bir saat içerisinde oluşabilecek 0,38 (litre/saat) Litreden daha büyük bir kaçağı ( neredeyse bir teneke  içecek kutuları kadar ) dahi algılayabilen kaçak kontrol sistemleri, kaçak tespiti sonrası hattan satışı durdurarak kaçağın etkilerini minimize etmektedir. Tespit edilen her olumsuz durum için sistem kontrol panelinde ilgili alarm oluşarak, kullanıcı görsel ve işitsel olarak uyarılmaktadır. İstenilmesi durumunda online alarm takibi ile teknik ekibimiz tarafından oluşan tüm alarmlar anlık olarak alınmakta ve akaryakıt istasyonlarına teknik destek sağlanabilmektedir.

PLLD sensörü Dalgıç Pompa hat kaçak dedektörü portuna takılarak Veeder Root kontrol paneli ile irtibatlanır, Eğer mevcutta Veeder-Root akaryakıt tank otomasyon sisteminiz var ise ilave bir kontrol paneli gerekmeyecektir.

Ayrıca PLLD sayesinde SIR – İstatistiksel Stok Mutabakatı çalışmalarında EN 17020 sertifikalı çözümler için önemli araçlardan biridir. Akaryakıt stok yönetimi için EPA onaylı Insite 360 SIR hizmeti ile akaryakıt istasyonlarınızda sızdırmazlık kontrolü yapma imkânınız olur.

  • Swiftcheck mekanik hat kaçak dedektörü bağlantı noktasına doğrudan bağlanır.
  • Kırım – döküm gerek olmaz.
  • Kurulum için pompa, imar vb. gerek yoktur.
  • Mevcut sisteminize uyarlanabilir.
  • Kolay kurulum ve düşük bakım maliyetleri ile  tasarruf sağlarsınız
  • Otomatik, hassas 0,1 gph, 0,38 l/h ve 0,76 l/h test seçeneği
  • ABD ve E.P.A standartlarında sertifikalı
  • TSE 1282 ‘ye uygun akaryakıt sevk hatlarında sızdırmazlık kontrolü ve muayenesi için uygundur.
  • Elektronik hat kaçak tespitinde yüzde yüz güvenilirlik