Cidar Arası Kaçak Kontrolü

Sıvılı cidar arası kaçak kontrolü sayesinde tüm akaryakıt tanklarınız güvende.

Çift cidarlı akaryakıt tanklarında TSE 12820 gereksinimi olan EN 13160 ve EN 13160-3 belgeli Sınıf 2 sıvılı tank cidar arası kaçak kontrolü,  ATEX ve EN belgesine haizdir.

Akaryakıt tank menholüne konulan siyah özel bidon içinde anti-frojen, donmaya ve bakteri oluşumunu engelleyecek cidar arası kaçak kontrol sıvısı bulunur. Sensör ve detektörler vasıtası ile sistemde sıvı azalması meydana geldiğinde merkez konsol üzerinde alarm vermeye başlar. Gerek iç cidar delinmesinde gerekse de dış tank cidarı delinmesinde sistem çevreye akaryakıt kirliliği oluşmaması için akaryakıt istasyon yöneticisine uyarı verir.

Bu sistem kaçak oluşmadan alarm verdiği için kaçak algılamadan ziyade akaryakıt kaçak önleme sistemi olarak da adlandırılabilir.

Self Climat akaryakıt tank kaçak algılama sistemi  periyodik olarak değil sürekli olarak kontrol sağlar. Bu sırada elektrik tüketimi de minimum düzeyde olacaktır. En güvenilir ve en ekonomik tank sızdırmazlık muayenesi ve kontrolüne imkan vermektedir. TSE HYB (hizmet yeterlilik belgesi) sahibi 33 bölge servisimizle 7/24 her türlü tank sızıntı veya kaçağı için sizlere hizmet vermekteyiz.

Tank cidar arasında kullanılabilecek malzemeler Antifrojen N, Clariant, Avilub, Glymin NF ve Avigard NF kaçak algılama sıvılarıdır.