Akaryakit kacak kontrol sistemleri

Akaryakıt Kaçak Kontrol Sistemleri

Çift cidarlı yer altı akaryakıt tanklarında veya akaryakıt sevk hatlarında oluşabilecek her türlü akaryakıt kaçağının hızlı ve güvenilir bir ekipmanla tespit edilmesine yardımcı olan ekipmanlardır (Akaryakıt Kaçak Kontrol Sistemleri). Akaryakıt istasyonunda bulunan petrol türevlerinin en uygun koşulda depolandığı ve iletildiği konusunda emin olmak için gereken tüm teknolojik ürünleri sizlere sunmaktayız. Tora Petrol uzun yıllardır Gilbarco Vedeer-Root, ASF Thomas Gardener Denver ve Self Climat firmasının Türkiye distribütörüdür. ikibinin üzerinde BP, Shell, Total, POAŞ, Opet, Aytemiz vb. akaryakıt istasyonlarının çift cidarlı akaryakıt tanklarının sızdırmazlık kontrolü Tora Çağrı Merkezi takibinde 7/24 yapılmaktadır. Tek veya çift cidarlı basınçlı akaryakıt sevk borularının kaçak kontrol sistemleri için mekanik ve elektronik hat kaçak dedektörleri bulunmaktadır.

EN 13160 ve TSE 12820’de bahsedilen her türlü akaryakıt kaçak algılama sistemini firmamız sizlere sağlamaktadır. Her türlü mekanik, elektronik (otomatik) kaçak algılama sistemi, Antifrojen N sıvılı veya havalı tank cidar arası (vakumlu veya basınçlı) kaçak algılama kontrol sistemi, Class I ve Class II sınıfı kontrol sistemleri ve EN 13160-6’da anlatılan kuyu hidrokabron akaryakıt sensör ve dedektörleri bulunmaktadır. İzleme kuyularındaki akaryakıt algılayıcılar için sizlere kablolu ve kablosuz çözümler üretmekteyiz.

Basınçlı sevk hatlarında ; mekanik dedektörler ile 11,4 litre / saat ve elektronik dedektörler ile 0,38 litre / saat hassasiyette kaçağı algılayabilir.Akaryakıt istasyonunda oluşması muhtemel kaçak noktalarının son teknoloji ürünler ile 7/24 izlenmesi sayesinde yatırımınız güvence altında olacaktır. Hem ürün kaybı hem de çevre (toprak) kirliliğinin önüne geçilmiş olur. Gerek galvaniz gerekse de Poliüretan bazlı EN 14125 sertifikalı akaryakıt sevk borularında akaryakıt kaçak kontrol sistemleri çalışabilmektedir. Nefeslik ve dolum boruları ve tek cidarlı akaryakıt tankları için EN 13160 sertifikalı ürünler değil, ISO 17020 A sertifikalı istatistiksel envanter kontrol yöntemi (SIR) kullanılması gerekmektedir.

Ayrıca TSE 12820’ye göre akaryakıt tank kaçak kontrolü için akaryakıt tank otomasyonu kullanılabilir.

Tüm tank kaçak algılama sistemlerinin TSE 12820’ye göre düzenli kontrolü ve muayenesi gerekmektedir.