Altyapı Tesisat Akaryakıt Ekipmanları

Akaryakıt istasyonunun en önemli altyapı tesisat ekipmanı kuşkusuz akaryakıt tesisatıdır. Bu hassas konuda en tecrübeli uzman kadroya sahip olan Tora Petrol 25 yıldır mükemmel tesisatlar yapmaktadır. TSE EN 14125 standartlarına sahip olan akaryakıt tesisatlarımız UPP Borulama sistemleri üreticisinin garantisi altındadır. Kullanılmakta olan akaryakıt altyapı ekipmanları ve akaryakıt tesisat ekipmanları sınıfının en üst segment ürünleridir. Gerek basınçlı sistemlerde FE PETRO marka dalgıç pompası gerekse akaryakıt plastik borulamada UPP markası ile akaryakıt istasyonunuz güvence altında olacaktır. FE PETRO dalgıç pompalarda ECO VFC ekipmanı sayesinde değişken devir ve hız kontrol sistem avantajları sağlanmaktadır. Akaryakıt tanklarını üzerine yerleştirilen tank sump‘ından dispenser altı sump‘ına kadar tüm akaryakıt altyapı tesisatı tek parça olarak imal edilir. Plastik borulamada mühendislik çözümleri sunmakta olduğumuzdan dolayı sizin için daima en iyi ve en doğruyu araştırmaya devam etmekteyiz. Bu kapsamda akaryakıt istasyonların ihtiyaçlarından biri olan su geçirmez menhol kapağı konusunda Tora Petrol OPW firmasına ait olan Fibrelite firmasının Türkiye distribütörüdür. Emniyet güvenlik ekipmanlarında OPW, EBW ve EMCO ürünlerini kullanmakta olup tüm ürünler CE sertifikalı ve ATEX belgesine sahiptir. Altyapı tesisat sistemlerine, 5 Aralık 2018’de yürürlüğe giren Benzin ve Naftanın Depolanması ve Dağıtılmasından Kaynaklanan Uçucu Organik Bileşik Emisyonlarının yönetmeliği kapsamında FAZ 1 ve FAZ 2 buhar geri kazanım sistem kurulum çalışmaları eklemlenmiştir.
Bu çalışmalar kapsamında FAZ 1 nefeslik tarafında özel adaptörler, float vent valfler, PV valfler ve buhar geri dönüş hortumlarının, tedarik ve montajları yapılmaktadır. Bu kapsamda EBW, OPW, RIDART ve ELAFLEX ürünleri kullanmakta olup CE ve ATEX belgeleri mevcuttur.
FAZ 2 kapsamında saha altyapı borulamaları dispenser alt bağlantıları yapılmaktadır. Dispenser tarafında yeni pompa ve retrofit uygulamaları sayesinde çözümler üretilmektedir. İzleme sistem kurulumları yapılmaktadır.