UPP Akaryakıt Altyapı Borulama Sistemleri

Akaryakıt istasyonlarının en değerlisi, UPP boru ve akaryakıt altyapı borulama sistemleri hem emişli hem basınçlı sistemler için uygundur. EN 14125 standart UPP borular tüm akaryakıt istasyonları, marinalar ve havaalanlarında kullanılabilir. UPP borular 50mm ile 110mm arası değişen çaplarda her türlü kuruluma hazır olarak düz boru halinde veya kangal halinde gönderilebilir. Basınçlı sistemler ve çevreye duyarlı sistemler için geliştirilmiş bir koruma düzeyi olan koaksiyel UPP borular, birincil ve ikincil UPP borular ile birleştirilerek oluşmaktadır. Tüm UPP akaryakıt borular, YYP (Yüksek Yoğunluklu Polietilen) dış tabakası sayesinde bütün bağlantılar elektrofüzyon kaynağı ile sıvının akışını bozmayacak bir şekilde yapılabilir.

UPP Boru

Akaryakıt Altyapı Borulama Sistemlerinin Avantajları:

– EN Standart UPP borular T1 sınıfında olmasına rağmen, 40 °C – 50 °C’ler de yüksek derece güvenlidir. Geçirgenliği neredeyse sıfırdır ve 40 bar basınca kadar güvenlidir.
– UPP kusursuz bir boru sistemi oluşturmak için boru ve bağlantı parçalarını birbirine bağlayan yüksek verimli bir elektrofüzyon kaynak sistemi kullanır.
– UPP boru, tesisat boyunca tam bir sızdırmazlık sağlar. Tesisattan dışarı tüm sızıntıları ve yeraltı suyunun yakıta karışmasını tamamen engeller.
– Her tip yakıt gurubuyla, hidrokarbonlarla, bio yakıtlarla, yakıt katkılarıyla ve alkol karışımları ile test edilmiştir ve 10 bar’a kadar her tip yakıt ile çalışabilir.
– UPP akaryakıt tesisatta beton çukura gerek yoktur çünkü YYP dış tabaka dolgu malzemesinin ağırlığına dayanıklıdır. 30 senelik tecrübesine dayanarak UPP tesisatın ağırlık yüzünden zarar görmeyeceğini ve bu sebepten herhangi bir toprak çökmesi olmayacağını garanti etmektir.
– Yoğun çalışmalar ve simülasyonlara göre iletken olmayan bir boru kıvılcım kaynağı olamaz. Bu sebeple UPP boru elektrostatik boşalma riskine karşı güvenli bir malzemedir.

EN 14125 UPP akaryakıt boruların iç yüzeyini kaplayan EVOH (Etilen Vinil Alkol) reçine tabakası, geçirimsiz bir bariyer ve koruyucu bir tabaka özelliği sağlamaktadır. Bu pigmentsiz reçine tabakası UPP akaryakıt borularına T1 sıcaklık sınıfında yüksek bir kabiliyet vermektedir. Pigmentsiz EVOH reçine tabakası ve PE100 kombinasyonu, Boru et kalınlığının azaltılabilmesine, olanak tanıyarak daha büyük bir iç çap ve akış oranında bir artışın yanı sıra basınç kaybında da bir azalma sağlamaktadır. Akaryakıt kaybını önlemek ve paranızı cebinizde tutmak için tercihinizi UPP akaryakıt tesisat borularından yana yapabilirsiniz.

KAYNAK YÖNTEM VE ARIZA GÖSTERGELERİ
UPP BORU VE FITTINGS MONTAJ KURALARI