Akaryakıt Otomasyonu

Tora Petrol olarak  istasyonlar için hayati önem taşıyan akaryakıt otomasyonu sistemleri içerisinde, akaryakıt tank otomasyonu konusunda uzman ekiplerimiz ile yaklaşık 3300 istasyonda akaryakıt tank otomasyon sistemi kurulumlarını tamamlamış ve devam eden süreçte ihtiyaç duyulan tüm servis talep ve yedek parça isteklerini karşılamaktadır. Bununla birlikte Veeder-Root akaryakıt  tank otomasyon sistemleri ile kolayca entegre olabilen çevresel sensör uygulamaları yaygın olarak yapılmaktadır. Özellikle basınçlı akaryakıt ürün hatlarının elektronik sensörler ile kaçak kontrollerinin yapılması sağlanmaktadır. Avrupa birliği uyum yasaları çerçevesinde uygulamaya konulan bir çok istasyonlar ile ilgili çevresel kontroller konusunda (istasyon sahasındaki su kaynaklarının gözlemi, tank sahası gözlem çukurların da akaryakıt kontrolü, pompa ve tank sumplarında su ve yakıt birikimi kontrolü) profesyonel  çözümler sunmaktayız.

2005 yılından beri Veeder Root Türkiye distribütörü olan Tora Petrol hali hazırda Türkiye piyasaına Veeder Root markası altında akaryakıt istasyonlarına akaryakıt tank otomasyonu ve LPG tank otomasyonu sağlamaktadır. Tüm akaryakıt pompa otomasyonları ve yazarkasa ile tam uyumlu çalışmakta olan sistem ile en güvenilir bilgi elde edilmektedir.

Akaryakıt otomasyonu konusunda uzman firmamız 4,000’nin üzerinde akaryakıt istasyonuna hizmet vermektedir.

►Sistemin sürdürülebilirliğinin sağlanması için  otomasyon bakım faaliyetleri yılda bir kez yapılması gerekir.

►Prob ile sondalar ve yükseltici birimler denetlenir.

►ATG (Otomatik Tank Ölçüm Sistemleri,)  problar arasındaki kabloların ve kablo bağlantılarını denetler.

►PLLD (Basınçlı Hat Kaçak Dedektörü) üzerinde işlevsellik testleri

►PLLD sisteminin kabloları denetlenir.

►ATG yazıcı test edilir.

►ATG birimine enerji kaynağı, UPS ile sağlanmalıdır, denetimler bu üniteden bir UPS ve bağlantılarının varlığı üzerinde duracaktır.

►Elektronik kartları denetler

►Kablo girişleri ve izolasyonların kontrolü sağlanır. Gerekli olduğu zaman izolasyon köpüklerle sağlanır.

►ATG sürüm ve kontrolü yapılır. Daha önce kurulan ATG sistemleri de dahil.

►RS232 ile Turpak otomasyon sistemi arasındaki ATG ve kablo bağlantısını kontrol ederek kart hasarsız ve güvenli bir şekilde teyit edilir.

►TCP / IP kartı ve yönlendirici ile bağlantınızı kontrol eder ve ATG cihazı teyit edilir.

►Konsol Arasında boru yalıtım ile ATG prob kontrol edilir. Yalıtım köpüğü uygunsuz tüm noktaları  izole eder.